User Tag List
Results 8,191 to 8,205 of 24681
-
Sat, Feb 27th, 2016, 12:43 PM #8191
- Join Date
- Jan 2013
- Location
- Niagara Region
- Posts
- 276
- Likes Received
- 1190
- Trading Score
- 0 (0%)
Men's 2 pk Dove soap at Rexall for $1.99. Used Redplum insert $2 coupon. 16 free. Just tax!
PEACE. LOVE. HARMONY...AND COUPONS!
-
-
Sat, Feb 27th, 2016, 12:53 PM #8192
Today at my local Sobeys they had an in store special on our compliments breakfast sausage for .99! I saw a sign for the ground chicken at .99 but they were all sold out. BB Feb 29th so they will go in the freezer for now. On most Saturday mornings if you arrive at the right time they have great deals in the fresh meat department.
I also picked up 2 X Pintys frozen dips at $4.99 minus $2 printable coupons, Tetley signature tea $4.49 minus $2 printable coupon with 4 bonus Airmiles. Also a mail out coupon for 10 bonus miles when I spend $20 and my Sobeys rewards coupon loaded to my airlines card for 50% off of dempsters tortillas $4.39 - 2.20. I am very interested in trying the dips since I have not had them before.
Overall a Good shop that made up for forgetting to bring my Tide brandsaver coupon to Metro this morning. I will go back after work this week if the Checkout 51 rebate is still available.
-
Sat, Feb 27th, 2016, 03:17 PM #8193
- Join Date
- Nov 2014
- Location
- Ontario
- Posts
- 12,863
- Likes Received
- 31108
- Trading Score
- 66 (100%)
-
Sat, Feb 27th, 2016, 03:23 PM #8194
- Join Date
- Jan 2013
- Location
- Niagara Region
- Posts
- 276
- Likes Received
- 1190
- Trading Score
- 0 (0%)
The Red Plum insert coupon is for $2 off. When you take those bars of soap to the cashier they will ring in at regular price. When she swipes your AIR MILES card it will reduce the price to a dollar 99. And then put the Coupons through
-
Sat, Feb 27th, 2016, 03:58 PM #8195
-
Sat, Feb 27th, 2016, 04:18 PM #8196
- Join Date
- Feb 2015
- Location
- Winnipeg
- Posts
- 752
- Likes Received
- 2433
- Trading Score
- 0 (0%)
Happy with NO FRILLS (west) shop today.
Liquid Tide, 38 loads, yellow bottle
6 x $3.97 = 23.82 ,
$5 co51 + $6 mfc + 3000 pc points = $14
$23.82 - $14 = $9.82 / 6 = $1.63 per bottle
was ready to price match Canadian Tire, but NF already had a great price reduction.
rustico pizza
7 x $3.33 = 23.31 (price matched Safeway)
$2 co51 + 4200 pc points = $6.20
$23.31 - $6.20 = $17.11 / 7 = $2.44 each
classico pasta sauce
6 x $2 = $12 (price matched Walmart)
*pc brand was only $1.88, heard it is very good, but like the classico for a sauce base.
*wish those $1 mfc were still around
Tidy Cats - cat litter - 6.5 kg - on sale
2 x $5.88 = $11.76
$11.76 - $4 peelie ($2 on each) = $7.66 /2 = $3.88 each
(just poured some litter into the litter box. Out popped mfc $3 wub2)
schneiders pork sausages - pk of 12 frozen
6 x $2 = $12
*stock over run
Red Sockeye Salmon
didn't buy today as flyer has them $2.88. But did buy 10 cans on Thursday night @ $1.99 each.
Go figure!
pork/beef blend hamburger
limit 1 package @ 2.88 lb = $7.72
had fresh pork offer 100/$1 and fresh beef offer 200/$1
so got 2100 points for the package
miscellaneous
50% pink stickers on fresh whole wheat bread, $.88 whole wheat bagels, $1.88 cauliflower
Thanks to all the experts out there, I'm doing much better at price matching.Last edited by WINNIPEGZELDA; Wed, Mar 2nd, 2016 at 04:04 PM.
-
Sat, Feb 27th, 2016, 04:20 PM #8197
- Join Date
- Feb 2015
- Location
- Winnipeg
- Posts
- 752
- Likes Received
- 2433
- Trading Score
- 0 (0%)
-
Sat, Feb 27th, 2016, 05:20 PM #8198
- Join Date
- Jun 2011
- Location
- London, Ontario
- Posts
- 3,975
- Likes Received
- 3192
- Trading Score
- 455 (100%)
(12) Ziploc Freezer Bags Large 28ct $5.97
PM Bargain Shop @ $1.00
- (6) $2.00 WUB2 (Right@Home printed)
= $1.56 (Just paid the tax)
-
Sat, Feb 27th, 2016, 05:39 PM #8199
- Join Date
- Dec 2010
- Location
- Ontario
- Posts
- 24,332
- Likes Received
- 41090
- Trading Score
- 7 (100%)
-
Sat, Feb 27th, 2016, 07:42 PM #8200
Check your local Shoppers Drug Mart for clearance deals on hair products.
I was at SDM this morning and saw 2 full bins of shampoos, conditioners and various hair products all being cleared at $2.00 each! There were many brands to choose from: Aveeno, L'Oreal, Pantene, Herbal Essences, Tresemme, Head & Shoulders, Life. Some had current peelie coupons on them and I had coupons for others. Even the cashier commented on the amazing deals and how she was looking forward to digging through the bins during her break. I'm not sure why there were so many products being cleared but I'm assuming either the sizes, fragrances or packaging are changing. I'm stocked up for quite a while!
-
Sat, Feb 27th, 2016, 08:40 PM #8201
Pottery barn kids (caviar taste tuna budget moment)
Twin organic cotton flannel sheets set (one pillow case, one fitted and one flat sheet) $84
Fitted sheet was missing, reduced to $24
-
Sat, Feb 27th, 2016, 09:46 PM #8202
- Join Date
- Oct 2009
- Location
- ON
- Posts
- 14,126
- Likes Received
- 11117
- Trading Score
- 459 (100%)
Life Brand adult gummy vitamins $4.04 plus tax.
Sent from my XT1032 using TapatalkWant to keep fit while earning incentives like Scene Points? Join Carrot Rewards using my personal code: rosaw3424
Easy Free Online Rewards--Paypal, Amazon, Etc.
http://swagbucks.com/refer/BlingPink
-
Sun, Feb 28th, 2016, 09:38 AM #8203
- Join Date
- Nov 2014
- Location
- Ontario
- Posts
- 12,863
- Likes Received
- 31108
- Trading Score
- 66 (100%)
6pk ML bacon PM to Loblaws 2.88 used 6 (2.50) coupons making them $2.28
4 pk ivory Pm to Sobeys for $1 used 4(.75) coupons total$1.52 claimed $4.00 on check out 51(mine and hubby) so after coupons and rebate I made .20 cents
Also got 2 of the Prime Stuffed chicken breast for Free which is a $14.00 value and got 2 more sets of the ML 15 couponsLast edited by flemeth; Sun, Feb 28th, 2016 at 09:40 AM.
-
Sun, Feb 28th, 2016, 11:32 AM #8204
-
Sun, Feb 28th, 2016, 11:55 AM #8205
- Join Date
- Nov 2011
- Location
- like the name says
- Posts
- 10,408
- Likes Received
- 15275
- Trading Score
- 159 (100%)
Apply every possible promo code to your cart, at every store that you visit (and get points for cash back on top of that?). It's sweet and easy with HONEY.
Always use Ebates and get cash back at over 600 online stores! Use this link to get $5, FREE
Thread Information
Users Browsing this Thread
There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)